»»
گزارش تصویری تظاهرات: گزارش تصویری تظاهرات علیه حمایت بی بی سی
اخبار و گزارشات کارگ: - اعتصاب متحدانه کارگران کاغذ پارس - از
جنبش توده اى براى سر:  مصاحبه با راديو انترناسيونال درباره ١٨
تهدیدات نظامی و لشکر:  دولت فاشیت ترکیه از شب پنجشنبه ۱۸ ژانوی
نشریه اکتبر شماره 23: اکتبر نشریه کمیته کردستان حزب کمونیست کا
بیانیه احزاب و سازما:  خیزش کارگران، جوانان، زنان آزاده و تهید
اخبار و گزارشات کارگ:  زنده باد یاد کارگران وآتش نان جان باخته
اهمیت اعتصابات کارگر:  چندین رویداد جنبش کارگری ایران طی ماهها
رضا رخشان و سقوط تا :  اعتراضات اخیر چند هفته گذشته جامعه ایرا
اصلاحات، رفراندوم، س:  جنبش اعتراضی مردم در سه هفته اخیر خواست
دیماە ٩٦، دە روزی کە:  جامعە ایران ٣٩ سالە تشنە آزادی، برابری
نشریه کمونیست هفتگی : کمونیست هفتگی نشریه ای از حزب کمونیست کا
دست مریزاد! لطفا مقا: محمود جان، ایمیلت را نداشتم در نتیجه فکر
اخبار و گزارشات کارگ:  - پرداخت یا وعده پرداخت قطره چکانی مطال
اخبار و گزارشات کارگ: - اعتصاب کارگران سد شفارود دهمین روزرا پ
سخن رانی اسماعیل بخش: سخن رانی اسماعیل بخشی -کنترل کارگری بر ک

از یادداشت های فیسبوکی - سیاوش دانشور

دشمنان نظام
خامنه ای آخرش حرف زد. او بعد از شش روز این دست و آن دست، تازه کشف کرده که این خیزش انقلابی و سرنگونی خواهانه کار "دشمنان نظام" است! عجب! چه آی کیوی بالائی! این مردم فریاد میزنند؛ نابود باد جمهوری اسلامی و مرگ بر خامنه ای! امروز دشمنی با نظام و سرنگونی خواهی به بستر اصلی سیاست ایران تبدیل شده و دفاع از ارتجاع و اختناق به کُنج رینگِ سیاست رانده شده است. باید تا دیر نشده زحمت را کم کنید!
***
دُعای سرکوب اصلاح طلبان!
اینروزها نفس در سینه حکومتی ها حبس شده است. کابوس سرنگونیِ بُرج و باروی اسلام، همه؛ از دایناسور- آخوندها تا پاسدار- شکنجه گرهای بعدا دگر اندیش را، به مناجات وادار کرده است. بازار دُعای سرکوب گرم است و برای همه شان پاسدار و بسیجی و چاقوکشان لباس شخصی، در این اوضاع عزیز دُردانه شده اند. سپاه برای اینکه صورتش را با سیلی سُرخ نگهدارد، میفرماید "هنوز ورود نکرده است". لاریجانی علی الحساب بجای خامنه ای دستور سرکوب داد تا مردم را تست کنند و البته مردم در کرمانشاه و تهران و شهرهای دیگر توی دهانش زدند و جوابش را دیروز دادند. بی بی سی بیچاره هم، به سهم خود، صف آخوندهای شکمباره مدافع نظام را نشان مردم میدهد بلکه بترسند و کوتاه بیایند. تجاهل میکنند که پایگاههای اسلام در ایران مورد تهاجم است و آخوند اینروزها جرات نمی کند با سر و وضع آخوندی یک دقیقه در خیابان ظاهر شود.

عبدی، جلائی پور، خاتمی و روحانی و دیگر "برادران قاتل"، بیشتر از خامنه ای ها و لاریجانی ها ترسیده اند. دست بدامن سپاه و ارگانهای سرکوب شدند که کاری بکنید! اینها خودشان در دهه شصت از کشته پُشته درست کردند و حالا در هیئتِ متخصص و استراتژیستِ سرکوب تلاش میکنند سپاه پاسداران برای نظام کاری بکند. دُعا کنید قاتلها! بزودی رژیم اسلامی تان سرنگون و به زباله دان تاریخ میرود. خیزش انقلابی برای سرنگونی همه جوارح نظام اسلامی را به وحشت انداخته است! و البته، اینها هنوز از نتایج سحر است!
***

"بنی احمد" های اسلامی
در دوره قیام و تعرض انقلابی به ارکان وضع موجود، افراد دستگاهی و طرفدار وضع موجود با پرچمهای شبه مردمی و "انتقادی" تلاش دارند اعتراضات را کنترل و به سازش بکشانند. "بنی احمد" یکی از این شخصیت ها در ماههای پایان رژیم سلطنتی بود. بنی احمدهای اسلامی امروز بعد از بی اعتباری و شکست "اصلاحات"، اینبار با شعارهائی چون "رفراندم" و "انتخابات آزاد" و "روشهای مسالمت آمیز" بمیدان آمده اند. در دوره اوجگیری نبرد طبقاتی، این شعارها مانند پارازیت در امواج بلند اعتراض و سلب از وضع موجود عمل میکند. انتخابات واقعی همواره ته یک پروسه مادی و مبارزاتی است که قرار است مُهر حقوقی را بر یک واقعیت عینی و مسجل بزند. قبل از این تعیین تکلیف، هر نوع پیشنهادی از این دست فقط ابزاری برای به سازش کشاندن جنبش سرنگونی و وقت خریدن برای دستگاه سرکوب و صفوف دشمن برای تجدید قوا است. "بنی احمد" های اسلامی کمی دیر آمده اند و البته مانند همیشه تاریخ، شیپور را از سر گشاد میزنند!

***