»»
تهدیدات نظامی و لشکر:  دولت فاشیت ترکیه از شب پنجشنبه ۱۸ ژانوی
نشریه اکتبر شماره 23: اکتبر نشریه کمیته کردستان حزب کمونیست کا
بیانیه احزاب و سازما:  خیزش کارگران، جوانان، زنان آزاده و تهید
اخبار و گزارشات کارگ:  زنده باد یاد کارگران وآتش نان جان باخته
اهمیت اعتصابات کارگر:  چندین رویداد جنبش کارگری ایران طی ماهها
رضا رخشان و سقوط تا :  اعتراضات اخیر چند هفته گذشته جامعه ایرا
اصلاحات، رفراندوم، س:  جنبش اعتراضی مردم در سه هفته اخیر خواست
دیماە ٩٦، دە روزی کە:  جامعە ایران ٣٩ سالە تشنە آزادی، برابری
نشریه کمونیست هفتگی : کمونیست هفتگی نشریه ای از حزب کمونیست کا
دست مریزاد! لطفا مقا: محمود جان، ایمیلت را نداشتم در نتیجه فکر
اخبار و گزارشات کارگ:  - پرداخت یا وعده پرداخت قطره چکانی مطال
اخبار و گزارشات کارگ: - اعتصاب کارگران سد شفارود دهمین روزرا پ
سخن رانی اسماعیل بخش: سخن رانی اسماعیل بخشی -کنترل کارگری بر ک
اعلامیه حزب حکمتیست،:  خیزش انقلابی ده روزه مردم ایران جمهوری
رژیم اسلامی همه چیزش: رژیم اسلامی همه چیزش را در خیابانهای سرا
اطلاعيه كميته كردستا:  در جريان اعتراضات و نارضايتي هاي مردم س

سفارت تروریست ها را باز نکنید! تسلیم لابی های رژیم اسلامی نشوید! اطلاعیه تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران حکمتیست– واحد کانادا

کنگره ایرانیان کانادا بعنوان لابی رژیم اسلامی بطور علنی وارد میدان شده است. تهیه توماری از ایرانیان مقیم کانادا که میگویند امضای بیش از ۵۶۰۰ نفر را بر خود دارد، و جار و جنجال رسانه ها و یک نماینده دست راستی ایرانی تبار حول آن، کمپین جدیدی برای باز شدن سفارت رژیم اسلامی در کانادا است. بنا به اخبار رسانه ها قبلتر گفتگوهای محرمانه برای باز شدن مجدد سفارتهای جمهوری اسلامی و کانادا در جریان بوده است. در این میان مجید جوهری نماینده فدرال در پارلمان آنتاریو و بیژن احمدی رئیس کنگره ایرانیان کانادا و همکاران این پروژه، صرفا بازیچه این مذاکرات محرمانه و دیپلماسی مخفی دولت کانادا با تروریستها و شکنجه گران زهرا کاظمی شهروند کانادا هستند.

میگویند تجدید روابط جمهوری اسلامی و دولت کانادا و بازشدن سفارتها، مشکل کسانی که به ایران رفت و آمد میکنند و نیاز به خدمات کنسولی دارند را حل میکند. بیزنس من ها، بچه آخوندها، دانشجویان بورسیه ای، سرمایه داران ایرانی، عوامل جمهوری اسلامی و تروریستهای متفرقه البته به سفارت و امکانات لجستیکی زیر پوشش "خدمات کنسولی" نیاز دارند. در این میان مردم عادی از جمله افراد مُسن که به ایران آمد و رفت دارند، مشکلی با بسته بودن سفارت رژیم اسلامی ندارند. خدمات کنسولی را میتوان از طریق اینترنت هم ارائه داد. مشکل ارائه خدمات کنسولی نیست. مشکل ایجاد لانه ای برای سازماندهی تروریسم اسلامی و شبکه جاسوسی از مخالفین سیاسی است. مشکل اینست که دولت کانادا نهایتا باید منافع طبقه سرمایه دار و کسانی که مایل به روابط تجاری با جمهوری اسلامی هستند را تامین کند. برای اینکار کانالهای علنی و غیر علنی ایجاد کند و آنرا تحت پوشش خواست "ایرانیان مقیم کانادا" و نهادهای مزدوری مانند کنگره ایرانیان کانادا پیش ببرد.

جمهوری اسلامی و دولت کانادا هر کدام منافع خود را پیش میبرند. آزادیخواهان و مخالفین سیاسی اما ضروری است که بدقت مسائل را تفکیک کنند. اولا، باید حساب مردم عادی را از مزدوران رژیم اسلامی جدا کرد. مردم عادی و پدر و مادرها، اگر بتوانند نهایتا سالی یکبار برای دیدار عزیرانشان آمد و رفت دارند. ثانیا، کنگره ایرانیان کانادا و امثال جوهری دارند به اسم این افراد اهداف جمهوری اسلامی را پیش میبرند. لابی های جمهوری اسلامی همواره تلاش دارند اهدافشان را در زرورق "خواست مردم" و اهداف عامه پسند بپیچند. ثالثا، از حق سفر و حق دریافت خدمات کنسولی حرف میزنند. خود را به فراموشی میزنند که این حق از بخش اعظم مردم ایران از جمله زنان سلب شده است. آگاهانه فراموش میکنند که تعداد بسیاری به جرم عقایدشان اصولا مهدورالدم و محارب نامیده میشوند و حتی نمیتوانند برای آخرین خداحافظی با بستگان شان در بستر مرگ سفر کنند. رابعا، پناهنده سیاسی که طبق تعریف نمیتواند به کشور مبدا سفر کند. باید بسیار وقیح و جانبدار حکومت جنایتکاران بود که از "حق سفر و خدمات کنسولی" سخن گفت. باید با جمهوری اسلامی اهداف و آرمان مشترک داشت تا خواهان باز شدن سفارت حکومتی شد که متهم به جنایت علیه بشریت و کشتار جمعی است. در مقابل این تلاشها باید قاطعانه ایستاد و سخنگویان و سازماندهندگان واقعی اش را افشا کرد.

دولت کانادا و جاستین ترودو بهتر است همان ادعای نیم پز و محدود حقوق بشر را به قمار نگذارد و کمی دوراندیش تر عمل کند. دولت کانادا وقتی پشیمان میشود که تروریستهای متفرقه امنیت را از شهروندان سلب کردند و آنوقت دیگر دیر است. همین امروز مولتی کالچرالیسم و راسیسم باندازه کافی برای زنان و کودکان دردسر ایجاد کرده است. بهتر است بیش از این روی اسب اسلام سیاسی شرط بندی نکنید. امنیت در کانادا با بسته بودن سفارت رژیم اسلامی و مدارس مذهبی بهتر تامین میشود.

ایرانیان عضو در "کنگره ایرانیان کانادا" که با سیاستهای وقیحانه حمایت از جمهوری اسلامی موافق نیستند و نمیخواهند این اقدامات به اسم و امضای آنها ثبت شود، باید سریعا و علنا این سازمان لابی جمهوری اسلامی را ترک و امثال بیژن احمدی را اخراج کنند. نیروهای مخالف جمهوری اسلامی ضروری است علیه این تلاشهای علنی جمهوری اسلامی و دولت کانادا و لابی های متفرقه آن دست به انواع ابتکارات سیاسی و عملی بزنند و این پروژه را قاطعانه به شکست بکشانند.

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست واحد کانادا از ایرانیان مقیم کانادا دعوت میکند در ادامه اعتراض مردم کارگر و زحمتکش در ایران علیه جمهوری اسلامی، در کانادا علیه تلاشهای متفرقه برای حمایت از رژیم اسلامی بایستند و مشخصا علیه پروژه بازکردن سفارت رژیم اسلامی فعالانه تلاش کنند. ما برای انزوای سیاسی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی، بستن سفارتخانه های آن در کشورهای مختلف، تحت تعقیب قرار دادن عناصر امنیتی رژیم در کانادا، تامین امنیت شهروندان و پس زدن و شکست تروریسم اسلامی و دولتی مبارزه میکنیم. نباید در مقابل تحرک لابی های رژیم سکوت کرد و یا بی تفاوت بود. نباید اجازه داد بنام و با امضای شهروندان ایرانی – کانادائی به پروژه های رژیم سرویس داد. نباید اجازه داد که سفارت تروریست ها را باز کرد.

 

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران حکمتیست– واحد کانادا

۲۱ سپتامبر ۲۰۱۶