»»
کمونیسم سیاسی یا بور: رفیق حمید تقوایی در سمیناری تحت عنوان "ح
حباب "رفراندوم و انت:  روحانی و ۱۵ نفر از کنشگران مدنی در بیست
خطر سرنگونی و اتحاد : ما بارها از جوانب مختلف در مورد لاینحل ب
نابود باد حکومت آپار:  میزانِ حُرمت و آزادی بشر در دنیای امروز
در ۸ مارس علیه رژیم :  به ۸ مارس روز جهانی زن نزدیک میشویم در
فائزه هاشمی، دیر بید: فائزه هاشمی هم در مقابل موج اعتراض ضد اس
در باره سرکوب وحشیان:  سرکوب دروایش گُنابادی، وابستگان مذهب به
نشریه کمونیست هفتگی : کمونیست هفتگی نشریه حزب کمونیست کارگری ا
مسئول مرگ بیژن قلوزی: متاسفانه روز ٢٣ بهمن خبر رسيد، بيژن قلوز
نمايش سالگرد ٢٢ بهم: مصاحبه با همايون گدازگر اكتبر : روز يك ش
در 8 مارس علیه حجاب : هنوز اعتراض ۳۹سال پیش زنان علیه حجاب و ق
مقاومت مردم عفرين نی: تقريبا نزديك به يك ماه است رژيم تركيه با
نشریه اکتبر شماره 23: اکتبر نشریه کمیته کردستان حزب کمونیست کا
نشریه کمونیست هفتگی : کمونیست هفتگی نشریه حزب کمونیست کارگری ا
رضا شهابی نباید به ز:  رضا شهابی عضو هئیت مدیره سندیکای کارگرا
اعلامیه حزب حکمتیست :  ۸ مارس، روز جهانی زن، روز جهانی مبارزه

اخباروگزارشات کارگری2بهمن1396

 - اعتصاب وتجمع کارگران محور گستر جهاد نصر دراعتراض به عدم پرداخت8ماه حقوق مقابل شرکت

- تجمع اعتراضی معلمان مدارس غیردولتی یزد نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل استانداری

- پایان اعتصاب دو روزه کارگران کارخانه کاغذسازی پارس درهفت تپه

- پیرامون طوماراعتراضی کارگران خبازیهای سنندج

وقتی سانسور حاکم است....

- شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در مراسمی از وکلای معلمان زندانی تقدیر کرد

- برچسب معتاد زدن به کشته شدگان در بازداشتگاهها، عذری بدتر از گناه!

- به دلیل عدم واریز حق بیمه کارگران شرکت واحد، تامین اجتماعی اعتبار دفترچه های درمانی را تمدید نمی کند

- ادامه بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران کارخانه لاوان تابلو

- عدم پرداخت 10ماه حقوق کارگران مجتمع فولاد نطنز

تهدید به اخراج کارگران برای جلوگیری ازتجمعات اعتراضی

- عدم پرداخت 2ماه حقوق2هزار کارگر حفاری شمال

- عدم پرداخت ماه ها حقوق راننده‌های اتوبوسرانی آبادان

- عدم پرداخت 3ماه حقوق کارگران کارخانه چوب وکاغذ مازندران

- عدم پرداخت11ماه مطالبات پرستاران استان فارس

- سخنان خانواده های جان باختگان نفتکش ایرانی درباره مراسم فرمایشی بزرگداشت*

- اهالی منطقه لوداب دراعتراض به نداشتن راه ارتباطی مناسب جاده را مسدود کردند

- اعتصاب کامیونداران ویژه بتن مشهد دراعتراض به ثابت ماندن کرایه‌ها

اعتصاب وتجمع کارگران محور گستر جهاد نصر دراعتراض به عدم پرداخت8ماه حقوق مقابل شرکت

روزیکشنبه اول بهمن ماه، کارگران محور گستر جهاد نصر دراعتراض به عدم پرداخت 8ماه حقوق دست از کارکشیده ومقابل این شرکت در کرمان تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،یکی از کارگران گفت : امروز بعد از ۸ ماه کاردمان به استخوان رسیده و چون هزینه بنزین نداشتیم تا به سر کار برویم در مقابل شرکت اعتراض کرده ایم آخر ما نمی دانیم چرا این مسئولان درک نمی کنند بی حقوقی و بدون دستمزد بودن کارگر را از زندگی ناامید می کند و شرمنده زن و بچه می شود .

یکی دیگر از کارگران افزود : از مدیران این شرکت شنیده ایم از دفتر تهران ۴ ماه حقوق برای کارگران پرداخت شده است اما مدیر عامل این پول را برای خرید دستگاه های جدید اختصاص داده است ،لذا سئوال ما این است اگر دستگاه داشته باشید اما کارگری که علاقه ایی به کار ندارد به واسطه نبود پولی که در قبال کاری سخت انجام داده است برایش چه سودی دارد ؟؟

دیگر کارگر این شرکت اذعان کرد : دیگر نمی توانیم از جلوی مغازه داران محله گذر کنیم از بس که شرمنده ایم و توان پرداخت پول مواد غذایی که از آنان خریداری کرده ایم را نداریم یک درصد فکر کنید این مغازه دار هم مانند مدیران ما را درک نکنند و به ما جنس ندهد انوقت بدون حقوق باید سنگ بخوریم تا زنده بمانیم ؟؟؟

یکی دیگر از کارگران تاکید کرد : اگر تا کنون بر سر کار ایستاده ایم به علت بیمه ایی بوده که در حق ما اجحاف نکردند و آن را پرداخته اند لذا اکنون نیازمند دریافت حقوق مان هستیم .

تجمع اعتراضی معلمان مدارس غیردولتی یزد نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل استانداری

صبح روز دوشنبه دوم بهمن ماه،جمعی از معلمان مدارس غیردولتی(بسته حمایتی یا خرید خدمت)*دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی،سطح پایین حقوق وعدم پرداختش بمدت 9ماه وبیمه ناقص دست به تجمع مقابل استانداری زدند.

براساس گزارشات منتشره ،یکی از معلمان تجمع کننده با اشاره به طرح خرید خدمات آموزشی در دولت که زیر نظر آموزش‌ وپرورش اجراشده است گفت: تمام معلمان بسته های حمایتی دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس و دکترا هستند و بیشتر از خانواده‌های فرهنگی می‌باشند با حقوق دریافتی 400هزار تومان که الآن میانگین حقوق 700هزار تومان است که همین حقوق دارای نوسان می‌باشد.

وی با اشاره به حقوق 700هزارتومانی و بیمه 21 روزه افزود، از فروردین تا به امروز یعنی 9 ماه حقوقی دریافت نکرده‌ایم.

این معلم معترض ادامه داد: ازلحاظ امنیت شغلی وقتی اعتراضی راجع به حقوق و مزایا می‌شود به‌راحتی می‌گویند که اگر راضی نیستید از این شغل انصراف دهید خیلی از مسئولین به ما توصیه می‌کنند که نامه‌نگاری‌هایی که طی سه سال انجام‌شده هیچ فایده‌ای ندارد.

یکی دیگر از معلمان گفت: یکی از مشکلاتی که معلمین حق‌التدریسی در استان دارند در حال حاضر سه ماه از سال تحصیلی گذشته است و هنوز وضعیت قرارداد مشخص نیست و امنیت شغلی به‌هیچ‌وجه وجود ندارد که از 365 روز سال 169 روز حقوقی در کار نیست و این مشکل بسیار بزرگی است که 6ماه حقوق و بیمه‌ای نداشته باشیم.

یکی دیگر از معلمان حاضر در این تجمع با اشاره به اینکه آخرین حقوقی که به آن‌ها داده شده، مربوط به سال گذشته بوده، اظهار داشت: از سال قبل تحصیلی حقوق ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد و از امسال هم حقوق مهر، آبان، آذر و دی پرداخت نشده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر معلمان، سایر کادر این مدارس که تابستان هم مجبور بودند سر کار باشند حقوق تابستان را هم دریافت نکردند و الان 9 ماه حقوق آن‌ها عقب افتاده است.

این معلم با ابراز نارضایتی از تبعیضی که بین آن‌ها و سایر معلمان وجود دارد، گفت: متاسفانه با وجودی که بیمه دیگر معلمان 30 روزه و سالانه است، ما بیمه 21 و حتی 19 روزه داریم و بیمه‌های ما هم شش ماهه رد می‌شود.

یکی دیگر ازمعلمان معترض ادامه داد: در این زمینه مسئولان تا به الان قول‌های زیادی به ما داده‌اند و حتی معاون وزیر آموزش و پرورش به جمع ما آمد و قول داد که حقوق پرداخت شود ولی همه حرف‌های آن‌ها شعار بود و هیچ اقدامی انجام نشده است.

وی با طرح این سئوال که آیا مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد می‌تواند بدون دریافت حتی یک ماه حقوق زندگی خود را بگذراند که ما باید 9 ماه بدون حقوق زندگی کنیم، گفت: ما الان صحبت‌های هیچ یک از مدیران استان را نمی‌خواهیم چرا که فقط وعده توخالی می‌دهند و تنها باید استاندار به جمع ما بیاید و حرف‌های ما را بشنود.

وی افزود: البته استاندار قبل هم به ما قول داده بود که مشکل ما زود حل شود ولی این وعده‌ها هم توخالی بود و هیچ اقدامی برای رفع مشکل ما انجام نشد. در قول هایی که مسئولان به ما داده بودند بیان شده بود که افزایش حقوق، بیمه 30 روزه و پرداخت حقوق در موعد مقرر انجام شود ولی هیچ یک از این‌ها به حقیقت نپیوست.

*یک مدرسه دولتی که ثبت نام دانش آموزان و همه مراتبش مطابق مقررات انجام شده است به یک موسسه غیر دولتی واگذار می گردد و به ازای شهریه مصوب غیر دولتی مبالغ دانش آموزان از طرف دولت به حساب موسسه واریز می شود. بدیهی است که قرارداد بیمه و پرداخت و به کار گیری نیرو با موسسه می باشد و ادارات آموزش و پرورش صرفا می توانند در بکارگیری نیروی شایسته و صلاحیت فرایند کاری افراداعمال نظرنمایند.

دراستان یزد 54 مدرسه حمایتی وجود داردکه در این 54 مدرسه، 840 معلم در حال تحصیل هستند .

پایان اعتصاب دو روزه کارگران کارخانه کاغذسازی پارس درهفت تپه

برخی منابع خبری در کارخانه کاغذسازی پارس از خاتمه اعتصاب دو روزه کارگران کاغذسازی پارس درهفت تپه و بازگشت به کار تمامی کارگران شاغل در آن خبر می‌دهند.

بنابه گزارش منتشره، برپایه اظهارات کارگران، به دنبال مذاکرات در جلسه شورای تامین شهرستان شوش که روز گذشته یکشنبه (یکم دی ماه) انجام شد، اعتصاب کارگران کارخانه کاغذسازی پارس پس از گذشت دو روز خاتمه یافته و در حال حاضر کارگران بخش‌های مختلف به فعالیت حرفه‌ای خود مشغولند.

این کارگران از روز شنبه هفته جاری تا شامگاه روز یکشنبه (یکم بهمن ماه) در اعتراض به به شیوه اجرای قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل در این واحد صنعتی در اعتصاب به‌سر می‌بردند.

به گفته کارگران معترض کارخانه کاغذسازی پارس، قانون طرح طبقه‌بندی مشاغل که اخیرا در این واحد تولیدی اجرا شده، باعث ایجاد شکاف درآمدی میان کارگران شده به طوری که در عمل همه کارگرانی که اینجا کار می‌کنند، به نسبت مساوی از مزایای این طرح برخودار نشده‌اند.

به نقل از کارگران کاغذسازی پارس گفته می‌شود، طی دو روز گذشته تعدادی از مسئولان شهرستانی همانند اداره کار و فرمانداری با حضور در اجتماع کارگران کاغذسازی درباره رفع مشکلات آن‌ها وعده رسیدگی دادند.

پیرامون طوماراعتراضی کارگران خبازیهای سنندج

وقتی سانسور حاکم است....

سه شنبه گذشته جمعی از کارگران خبازیهای سنندج مراتب اعتراضشان را نسبت به وضعیت نامناسب معیشتی خود، طی طوماری رو به استاندار کردستان نوشته و رونوشت آن را به برخی از نهادها و ارگانهای دولتی ذیربط در سنندج فرستادند.

یک نسخه از این طومار جهت انتشار به وب سایت ایلنا هم فرستاده شد که متاسفانه برخی از مطالب این طومار گویا به مذاق تعدادی از آقایان دولتی بویژه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوش نیامده و مسئولین ایلنا به دور از اخلاق حرفه ای حرفه روزنامه نگاری اقدام به سانسور آن کردند که البته به دلیل سابقه طولانی سانسور در مطبوعات و رسانه های کشور، این اقدام خیلی تعجب برانگیز نبود.

حال به دلیل اینکه در ایران تریبونی وجود ندارد تا طبقه کارگر بتواند آزادانه حرفها، دردها و رنجهای خود را مطرح کند، بنده اقدام به انتشار متن کامل و بدون سانسور طومار اعتراضی جمعی از کارگران خبازیهای سنندج در صفحه فیسبوک خود، کردم.

در پایان ضمن محکوم نمودن اقدام مسئولین وب سایت ایلنا در حذف و سانسور بسیاری از مطالب طومار، بنده بعنوان یک شهروند ایرانی خواهان لغو سانسور سیستماتیک حاکم بر رسانه ها و مطبوعات کشور هستم.

یدی صمدی

درهمین رابطه:

*اخباروگزارشات کارگری-30دی ماه 1396:

طومار کارگران نانوایی‌های استان کردستان برای افزایش دستمزد،تشکل یابی مستقل و سخت و زیان‌آورمحسوب شدن کارشان

جمعی از کارگران نانوایی‌های استان کردستان با امضای طوماری خطاب به استانداری کردستان، خواهان افزایش دستمزد،تشکل یابی مستقل و سخت و زیان‌آورمحسوب شدن کارشان شدند.

دراین طوماری که 30دی ماه رسانه ای شد، آمده است:

سال‌هاست ما کارگران خباز از افزایش دستمزدهایمان برابر با قانون بی‌بهره بوده‌ایم، هرچند دستمزدهای به اصطلاح قانونی هم دردی از رنج‌های ما کارگران نمی‌کاهد؛ اما همین حداقل‌های بخور و نمیر قانونی هم برای ما کارگران خباز، اعمال نمی‌شود. دلیل عدم افزایش چندین ساله دستمزد ما کارگران، حاکم بودن عرفی غیرقانونی در تعیین دستمزد ما کارگران است و آن منوط کردن افزایش دستمزدها به افزایش نرخ نان است که عملی کاملا غیرقانونی تلقی می‌شود. افزایش نیافتن چندین ساله دستمزد ما کارگران معیشت‌مان را سخت به مخاطره انداخته؛ به نحوی که دریافتی یک کارگر خباز ماهیانه به طور میانگین 700 الی 800 هزار تومان است که با کسر هزینه‌های یک کارگر در کارگاه خبازی از قبیل سهم بیمه ماهیانه کارگر، هزینه یک وعده غذا، هزینه ایاب و ذهاب کارگر و … چیزی از آن باقی نمی‌ماند؛ عمق فاجعه زمانی نمایان‌تر می‌گردد که ما کارگران بایستی با این مبلغ ناچیز هزینه مسکن، درمان، آموزش، خوراک، پوشاک، قبوض آب، برق، گاز، تلفن و … که در این روزها با وجود گرانی و تورم لگام گیسخته سر به فلک کشیده را پرداخت نماییم، در این حال و با داشتن چنین درآمدی، حتی قادر به تامین ابتدایی‌ترین نیازهای‌مان نیستیم، نیازهایی که دیگر برای ما کارگران به کالای لوکس مبدل گشته است.

نمایندگان‌مان بارها و بارها شما را مطلع کرده‌اند که کار در کارگاه خبازی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور می‌باشد و می‌بایست کارگران شاغل در این حرفه از بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند شوند، اما متاسفانه تنها شاطر و نان درآر به دلیل ارتباط مستقیم با گرما، این قانون برایشان اعمال می‌گردد، در حالی که مشاغل وابری، چونه‌گیری و خمیرگیری به دلیل ایستادن کارگر به‌طور ثابت برای ساعت‌های طولانی از لحاظ سخت و زیان‌آور بودن از شاطری و نان درآری کمتر نمی‌باشد؛ به طوری که این کارگران در معرض بیماری‌هایی از قیبل واریس، دیسک کمر و … قرار دارند؛ همچنین به دلیل ریزگردهای آرد در فضای کارگاه خبازی بسیاری از کارگران خباز به بیماری تنگی نفس و آسم مبتلا شده‌اند اما کمیته سخت و زیان‌آور تا به حال به این خواسته به حق رای منفی داده است.

خواسته های ما کارگران خباز امضا کننده این طومار:

1- در اسرع وقت موضوع عدم افزایش چندین ساله دستمزدهای‌مان رفع شده و از این به بعد ما کارگران خباز می‌خواهیم برابر قانون هر ساله از افزایش دستمزد بهره‌مند شویم و این عرف غیرقانونی که افزایش دستمزد کارگر خباز را به افزایش نرخ نان منوط کرده‌اند، برچیده شود؛ چون به زعم ما قرار افزایش نرخ نان که در برنامه بودجه سال 97 تعریف شده در راستای اهداف سیاسی و اقتصادی دولت و به نفع شریک اجتماعی‌شان (کارفرمایان) می‌باشد، نه در راستای رفاه اجتماعی طبقه کارگر.

2- تمامی کارگران شاغل در کارگاه‌های خبازی به دلایلی که شرح آن داده می‌شد، می‌بایست کار آنها سخت و زیان‌آور تلقی شده و همه آنان از بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند گردند.

3- خواستار آزادی کنش صنفی و امکان تشکل‌یابی مستقل کارگران خبازهستیم.

*متن گزارش 30دی ماه ایلنا:

کارگران خباز استان کردستان خطاب به استانداری:

خبازانی که نان سفره شهروندان را تامین می‌کنند، نان در سفره ندارند

خبازانی که نان سفره شهروندان را تامین می‌کنند، نان در سفره ندارند

جمعی از کارگران نانوایی‌های استان کردستان با امضای طوماری خطاب به استانداری کردستان، خواهان برآورده شدن مطالبات خود ازجمله افزایش عادلانه دستمزدها و امکان استفاده از بازنشستگی پیش از موعد شدند.

به گزارش ایلنا، در طوماری که جمعی از کارگران خباز استان کردستان امضا کرده‌اند، آمده است: سال‌هاست ما کارگران خباز از افزایش دستمزدهایمان برابر با قانون بی‌بهره بوده‌ایم، هرچند دستمزدهای به اصطلاح قانونی هم دردی از رنج‌های ما کارگران نمی‌کاهد؛ اما همین حداقل‌های بخور و نمیر قانونی هم برای ما کارگران خباز، اعمال نمی‌شود. دلیل عدم افزایش چندین ساله دستمزد ما کارگران، حاکم بودن عرفی غیرقانونی در تعیین دستمزد ما کارگران است و آن منوط کردن افزایش دستمزدها به افزایش نرخ نان است که عملی کاملا غیرقانونی تلقی می‌شود. افزایش نیافتن چندین ساله دستمزد ما کارگران معیشت‌مان را سخت به مخاطره انداخته؛ به نحوی که دریافتی یک کارگر خباز ماهیانه به طور میانگین 700 الی 800 هزار تومان است که با کسر هزینه‌های یک کارگر در کارگاه خبازی از قبیل سهم بیمه ماهیانه کارگر، هزینه یک وعده غذا، هزینه ایاب و ذهاب کارگر و ... چیزی از آن باقی نمی‌ماند؛ عمق فاجعه زمانی نمایان‌تر می‌گردد که ما کارگران بایستی با این مبلغ ناچیز هزینه مسکن، درمان، آموزش، خوراک، پوشاک، قبوض آب، برق، گاز، تلفن و ... که در این روزها با وجود گرانی و تورم لگام گیسخته سر به فلک کشیده را پرداخت نماییم، در این حال و با داشتن چنین درآمدی، حتی قادر به تامین ابتدایی‌ترین نیازهای‌مان نیستیم، نیازهایی که دیگر برای ما کارگران به کالای لوکس مبدل گشته است.

در ادامه این نامه اعتراضی می‌خوانیم: نمایندگان‌مان بارها و بارها شما را مطلع کرده‌اند که کار در کارگاه خبازی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور می‌باشد و می‌بایست کارگران شاغل در این حرفه از بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند شوند، اما متاسفانه تنها شاطر و نان درآر به دلیل ارتباط مستقیم با گرما، این قانون برایشان اعمال می‌گردد، در حالی که مشاغل وابری، چونه‌گیری و خمیرگیری به دلیل ایستادن کارگر به‌طور ثابت برای ساعت‌های طولانی از لحاظ سخت و زیان‌آور بودن از شاطری و نان درآری کمتر نمی‌باشد؛ به طوری که این کارگران در معرض بیماری‌هایی از قیبل واریس، دیسک کمر و ... قرار دارند؛ همچنین به دلیل ریزگردهای آرد در فضای کارگاه خبازی بسیاری از کارگران خباز به بیماری تنگی نفس و آسم مبتلا شده‌اند اما کمیته سخت و زیان‌آور تا به حال به این خواسته به حق رای منفی داده است.

در انتهای نامه خواسته‌های کارگران خباز اعلام شده و آمده‌است: ما کارگران خباز امضا کننده این طومار، خواسته‌های خود را به شرح زیر تقدیم حضورتان می‌داریم:

در اسرع وقت موضوع عدم افزایش چندین ساله دستمزدهای‌مان رفع شده و از این به بعد ما کارگران خباز می‌خواهیم برابر قانون هر ساله از افزایش دستمزد بهره‌مند شویم و این عرف غیرقانونی که افزایش دستمزد کارگر خباز را به افزایش نرخ نان منوط کرده‌اند، برچیده شود؛ چون به زعم ما قرار افزایش نرخ نان که در برنامه بودجه سال 97 تعریف شده در راستای اهداف سیاسی و اقتصادی دولت و به نفع شریک اجتماعی‌شان (کارفرمایان) می‌باشد، نه در راستای رفاه اجتماعی طبقه کارگر.
تمامی کارگران شاغل در کارگاه‌های خبازی به دلایلی که شرح آن داده می‌شد، می‌بایست کار آنها سخت و زیان‌آور تلقی شده و همه آنان از بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند گردند.
در پایان نیز کارگران خباز خواستار آزادی کنش صنفی و امکان تشکل‌یابی مستقل خبازان شده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در مراسمی از وکلای معلمان زندانی تقدیر کرد

روز یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ از سوی شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران از وکلای معلمان زندانی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

تشکل های صنفی تهران، همدان، خمینی شهر، شهرضا، اسلامشهر به نمایندگی از شورای هماهنگی در این مراسم حضور داشتند.

درابتدای این مراسم از زحمات عبدالفتاح سلطانی وکیل سرفراز زندانی، که در طی سال های گذشته همواره حامی معلمان و فعالان صنفی بوده است تقدیر و تشکر به عمل آمد. در این مراسم لوح تقدیری همراه با یک تابلو فرش به رسم یادبود به خانم معصومه دهقان (همسر آقای سلطانی) تقدیم گردید.

در ادامه برنامه از آقای سید حسین تاج به عنوان وکیل اسماعیل عبدی تقدیر و تشکر به عمل آمد. حسین تاج از جمله وکلای جوانی است که در حمایت از معلمان زندانی تلاش های موثری انجام داده است.

در ادامه ی مراسم از زحمات وکیل جوان و فعال همدانی، سید افشین ابراهیمی تقدیر و تشکر به عمل آمد. افشین ابراهیمی وکیل فعالان صنفی استان همدان است ایشان در سالهای گذشته وکالت رضا مسلمی و ایرج انصاری را بر عهده داشته است.

شورای هماهنگی همچنین از خدمات و زحمات آقای رستمیان وکیل آقای محمود بهشتی تقدیر و تشکر به عمل آورد. در این مراسم خانم آدینه بیگی به نمایندگی از محمود بهشتی حضور داشتند.

پیمان حاج محمود عطار وکیل دیگری بود که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت، عطار در سالیان گذشته زحمات زیادی برای پیگیری پرونده فعالان صنفی متقبل شده است .

شورای هماهنگی به هریک از وکلای برجسته یک لوح تقدیر همراه با تابلو فرش اهدا نمود.

برچسب معتاد زدن به کشته شدگان در بازداشتگاهها، عذری بدتر از گناه!

در جریان سرکوب اعتراضات خیابانی مردم به تنگ آمده از گرانی و فقر و بیکاری، بنا به آمار اعلام شده 21 نفر با شلیک مستقیم گلوله سرکوبگران کشته شده و تاکنون خبر کشته شدن 10 نفر از بازداشت شدگان در بازداشتگاهها اعلام گردیده است. دستگاهها و مقامات دخیل در سرکوب برای تبرئه خود از قتل بازداشت شدگان، به همه آنها برچسب معتاد زده اند و مدام از طریق تریبونها و رسانه های خود می گویند که این افراد به خاطر اعتیاد بازداشت شده و نهایتا اقدام به خودکشی کرده اند ویا به خاطر نرسیدن مواد مخدر به آنها فوت شده اند!

این ادعا از نوع ادعاهای نخ نمائیست که کسی به آن باور ندارد. اما فرض محال را بر این بگذاریم که چنین ادعائی صحت داشته باشد و کشته شدگان در بازداشتگاهها معتاد بوده و خودکشی کرده اند یا به دلیل نرسیدن مواد مخدر مرده اند!

آیا این بهانه مناسبی برای یک سیستم و نظام حاکم بر یک جامعه خواهد بود که در قبال نیست و نابود شدن انسانهائی از جامعه تحت حاکمیتش هیچ مسؤلیتی را نپذیرد و خود را مبرا از تقصیر جلوه دهد؟ چه سیستمی، چه عواملی و چه کسانی باعث شده اند که جوان های زیر 30 سال و 20 سال به اعتیاد و مصرف مواد مخدر روی بیاورند؟ چرا زنان بیشماری تن فروش شده اند؟ چرا کلیه فروشی، قرنیه و کبد فروشی و فروش هر اندام بدن انسان وسیعا رواج یافته است و در نتیجه آن، فروشندگان اندامها دچار نقص عضو دائمی می گردند؟ چرا آمار خودکشی تا این حد بالاست و به کودکان هم سرایت کرده است؟ چرا تا حالا بیش از 20 نفر از زلزله زدگان استان کرمانشاه خودکشی کرده اند و چرا پدر خانواده زلزله زده در سرپل ذهاب اقدام به سوزاند خود و زن و فرزندانش با چادری که در این سرمای کشنده، زیر آن با هزار درد و رنج شب و روز را می گذرانند کرده بود؟

هیچیک از این بلایا، طبیعی و همزاد با انسانهائی که امروز در جامعه ایران به آن دچار شده و مدام قربانی و نابود می گردند، نبوده اند. دلایل همه این فجایع، فقر، بیکاری و نداری و سر باز زدن دولت از انجام وظایفش در قابل تأمین زندگی مردم بوده وهست که این گونه در سطح میلیونی انسانها را درگیر کرده و زندگیشان را به تباهی و تلاشی کشانده و نهایتا خودکشی را به عنوان تنها راه خلاصی از تحمل درد و محنتهای بی پایان در مقابلشان قرار داده است.

ریشه ها و عوامل سوق دهنده انسانهای جامعه به بلای تباه کننده و نابود کننده ای مانند اعتیاد که امروز دستگاهها و مقامات حاکم بر جامعه از آن به عنوان بهانه ای برای تبرئه خود از کشته شدن بازداشت شدگان در جریان اعتراضات خیابانی مردم استفاده می کنند، حقوقهای پنج برابر زیر خط فقر، معوقات چندین ماهه و حتی سالیانه همین چندرغاز حقوق، بیکاری و نداری هستند که دهها سال است ما کارگران آنها را فریاد می زنیم و علیه آن مبارزه و اعتراض می کنیم ولی همواره پاسخ به اعتراضات و مطالبات ما سرکوب، پیگرد و بازداشت و زندان بوده است.

با وجود همه این مصیبت ها که توسط طبقه حاکم و نظام مدافع آن بر جامعه تحمیل می شود، اما تأمین امنیت جانی و حفظ سلامتی متهمان و زندانیان بی چون و چرا بر عهده حکومتهاست و هیچ دولت و حکومتی، حتی اگر نهادها و ارگانهایش مستقیما در به قتل رساندن بازداشت شدگان و زندانیان نقش نداشته باشند، نمی تواند در برابر به خطر افتادن سلامت یا از دست رفتن جان زندانیان، از خود رفع مسؤلیت کند. در نتیجه مسببین مرگ بازداشت شدگان اعتراضات اخیر به هر دلیلی جان خود را از دست داده اند و حتی کسانی که قبلا مانند شاهرخ زمانی در زندان جان خود را از دست داده اند، مجموعه دستگاههای مرتبط با زندانی نمودن افراد هستند.

جوانمیر مرادی 2/11/1396

به دلیل عدم واریز حق بیمه کارگران شرکت واحد، تامین اجتماعی اعتبار دفترچه های درمانی را تمدید نمی کند

در سال های اخیر به دلیل سوء مدیریت در شرکت واحد با وجود اینکه حق بیمه از حقوق کارگران کسر می شود اما به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نمی گردد. و به همین دلیل عدم تمدید اعتبار دفترچه های درمانی کارگران باعث استرس مضاعف بر آنان و تبدیل به معضل دایمی شده است.

روز گذشته همسر یکی از همکاران که برای درمان نیاز به مراجعه به بیمارستان داشت. به دلیل اینکه تامین اجتماعی اعتبار دفترچه درمانی را تمدید نمی کرد علاوه بر درد ناشی از بیماری فشار روحی و استرس مضاعفی به دلیل عدم اعتبار دفترچه درمانی به ایشان تحمیل شد.

برگرفته از کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

ادامه بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران کارخانه لاوان تابلو

بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران کارخانه لاوان تابلو وارد یازدهمین ماه شد.

به گزارش یک منبع خبری محلی،حقوق کارگران کارخانه لاوان ازاول فروردین سال جاری تابه امروز پرداخت نشده است واین واحدتولیدی کماکان تعطیل وبحال خودرها شده است.

درهمین رابطه:

دومین تجمع اعتراضی کارگران کارخانه لاوان تابلونسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق مقابل استانداری کرمان

روزیکشنبه نوزدهم آذرماه، کارگران کارخانه لاوان تابلو برای دومین بار*دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوقشان مقابل استانداری کرمان تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،نمایندهکارگران تجمع کننده گفت : ابتدای همین ماه به این جا آمدیم تا از مسئولین استانداری بخواهیم در رفع و رجوع مشکل ما کاری انجام دهند، آنها در پاسخ قول مساعد و پیگیری را دادند ، ما نیز مجددا به محل کار بازگشتیم و با اینکه نزدیک به یکسال است که حقوق دریافت نکرده ایم در محل کار حاضر شدیم.

وی گفت: من به مسئولین می گویم اگر فقط یک روز در خانه چیزی برای خوردن نداشته باشید چه می کنید؟ اکثر کارگران متاهل هستند ، چقدر می توانیم سربار خانواده همسر و یا والدین خودمان باشیم ، با این روزهای بحرانی چطور می توانیم با دست خالی جوابگوی همسر و فرزندانمان باشیم؟؟؟!!!

مسئولین قول پیگیری دادند که مشکل حقوق حل می شود ولی این طور نشد؟ چقدر می توانیم تحمل کنیم باور کنید برخی از خانواده های همین کارگران دچار بحران شده و برخی حتی به جدایی کشیده شده است.

*تجمع اعتراضی کارگران کارخانه لاوان تابلو مقابل استانداری کرمان

صبح روزشنبه چهارم آذرماه، کارگران کارخانه لاوان تابلودراعتراض به عدم پرداخت 9ماه حقوق و وعده های توخالی مسئولان کشوری واستانی، دست به تجمع مقابل استانداری کرمان زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،یکی از کارگران معترض این واحد تولیدکننده تابلوهای فشار ضعیف و فشار متوسط و واقع در شهرک صنعتی شماره 2کرمان (خضراء)، گفت : حدود ۹ ماه است که این شرکت حقوق کارگرانش را پرداخت نکرده است و اکثر همکاران متاهل هستند و از همین راه امرار معاش می کنند و شغل دیگری ندارند و این معضل منجر شده تا برخی از آنان دچار مشکلات خانوادگی و از هم پاشیده شدن آن شوند.

وی در ادامه بیان کرد: همه مسئولین آگاه هستند با هزینه ها و درآمدی که در جامعه امروزی هست از جمله گرانی، چگونه می توان با بی حقوقی زندگی کرد. حدود سه ماه پیش به استانداری مراجعه کردیم وعده هایی داده شد تا با رایزنی بتوانند مشکل را حل نمایند، ولی این طور نشد.

وی افزود: وعده هایی از طرف استاندار ، پور ابراهیمی نماینده مجلس و ترکان مشاور رئیس جمهور که سه ماه و نیم پیش حضورا به این شرکت آمدند و قول هایی برای رفع معضلات دادند که که متاسفانه تا به الآن هیچکدام از آنها مرتفع نشده است.

وی بیان داشت: در ابتدا تعداد کارگران این شرکت ۲۴۰ الی ۲۵۰ نفر بودند که به علت همین بد قولی ها تعداد زیادی به مرور زمان یا اخراج شدند و یا این که کارخانه را ترک کردند و در حال حاضر تنها ۸۰ نفر کارگراین شرکت باقی مانده اند که اکثر آنان جوان و تحصیل کرده هستند.

وی خاطرنشان کرد: باور کنید به علت بسیاری از مشکلات از جمله مسائل خانوادگی نمی توانیم ادامه دهیم چون با انتظار ۹ ماهه متوجه شدیم آبی از دست مسئولین گرم نمی شود و این به ضرر ما و خانواده هایمان تمام می شود، امروز به اینجا آمدیم تا به مسائل و مشکلات ما رسیدگی نمایند.

عدم پرداخت 10ماه حقوق کارگران مجتمع فولاد نطنز

تهدید به اخراج کارگران برای جلوگیری ازتجمعات اعتراضی

همسر یکی از کارگران مجتمع فولاد نطنز در فضای مجازی در پیامی خطاب به استاندار و مسئولان شهرستانی چنین نوشت: شمای مسئولی که به هر صورت زورتان به رئیس کارخانه فولاد نمی رسد، تو را به خدا تکانی به خودتان بدهید و خود را جای ما بگذارید، ۱۰ ماه حقوق عقب افتاده داریم حقوقی هم که می دهند را نصف می کنند، نیمش را مثلا امروز و نیمی از آن را هر وقت دلشان خواست می دهند، ناهار و شام هم به گردن کارگران افتاده است، آخر گناه آن ها چیست که تا این حد شرمنده زن و بچه شده اند تاکی باید صلواتی کارکنند، شما مسئولید و در دنیا و آخرت باید جوابگو باشید.

به گزارش یک منبع خبری محلی،درادامه اعتراضات آذرماه*،حدود یک ماه قبل عرصه بر کارگران مجتمع فولاد نطنز چنان تنگ آمد که تصمیم بر تجمع در مقابل فرمانداری گرفته شد، اما با ترفندهای گوناگون از طرف مدیران مجتمع، این تجمع هم به ضرب زور، وعده و تهدید به اخراج هم که شده بود صورت نگرفت و در قبال آن وعده یک هفته ای برای پرداخت حقوق ها به کارگران داده شد که این وعده هم عملی نشد.

*کارگران مجتمع فولاد نطنزمصمم به ادامه اعتصاب

یکی از کارگران مجتمع فولاد نطنز:از روز سه شنبه چهاردهم آذرماه*،حدود 90کارگر مجتمع فولاد نطنز دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه دست به اعتصاب زدند.

براساس گزارش منتشره،این کارگرکه نخواست نامش فاش شودروزچهارشنبه پانزدهم آذر افزود:معوقات به 9 ماه رسیده و حق بیمه تامین اجتماعی کارگران نیز چندین ماه پرداخت نشده که در نتیجه آن دفترچه بیمه برخی باطل شده است.

یکی دیگر از کارگران مجتمع فولاد نطنز نیز به قول های مدیران کارخانه در زمینه پرداخت معوقات اشاره کرد و گفت: بارها مدیران کارخانه برای پرداختن معوقات کارگران قول دادند اما به ‌رغم گذشت چند ماه هنوز هیچ اقدام جدی صورت نگرفته است.

به گفته یکی دیگر از کارگران که به دلیل اعتراض به شرایط کار و پرداخت نشدن معوقات مجتمع فولاد نطنز را ترک کرده، سه ماه از حقوق سال 1393 و پنج ماه از حقوق سال جاری برخی از کارگران هنوز پرداخت نشده است.

*اعتصاب وتجمع کارگران مجتمع کارخانجات فولاد نطنزدراعتراض به عدم پرداخت 5ماه حقوق وحق بیمه

روزسه شنبه چهاردهم آذرماه،کارگران کارگران مجتمع فولاد نطنزدراعتراض به عدم پرداخت 5ماه حقوق وحق بیمه،دست به اعتصاب وتجمع زدند.

براساس گزارش منتشره،۹۰ نفر از کارگران شرکت فولاد نطنز امروز به دلیل ۵ ماه حقوق معوقه و پرداخت نشدن حق بیمه اعتصاب کرده و دست از کار کشیدند.

قابل یاداوری است که ماه گذشته هم رانندگان سرویس ایاب وذهاب کارگران این شرکت به دلیل پرداخت نشدن مطالبات دست به اعتصاب زدند و کارگران در خیابان سرگردان شدند.

کارخانجات شرکت فولاد نطنز در زمینی به مساحت یک هزار و دویست هکتار در شهر صنعتی فولاد نطنز واقع شده است.

عدم پرداخت 2ماه حقوق2هزار کارگر حفاری شمال

حقوق ماه های آذر ودی 2هزار کارگر حفاری شمال پرداخت نشده است.

براساس گزارش منتشره، کارگران شرکت حفاری شمال می‌گویند علیرغم به پایان رسیدن دی ماه، هنوز تکلیف مطالبات آذرماه مشخص نشده‌است.

به گفته آنها، بیش از دو هزار کارگر حفاری شمال بعد از دریافت دستمزد آبان ماه، هیچ دریافتی مزدی نداشته‌اند و از بابت شرایط پیش آمده نگران هستند.

یکی از این کارگران می‌گوید: هم کارگران عملیاتی و هم کارگران ستادی نگرانند. از یک طرف دستمزد هیچکدام از کارگران پرداخت نشده و از طرف دیگر باتوجه به انجام اصلاح ساختار و تغییرات مدیریتی شرکت، سردرگمی آنها افزایش یافته‌است.

به گفته این کارگر، پرسنل حفاری شمال نمی‌دانند چه زمانی و چه مبلغی قرار است به آنها بابت دستمزد پرداخت شود و این سردرگمی، مشکلات آنها را تشدید کرده‌است.

عدم پرداخت ماه ها حقوق راننده‌های اتوبوسرانی آبادان

پرداخت دستمزد حدود ۱۵۵ کارگر اتوبوسرانی آبادان در استان خوزستان دستکم تا پنج ماه به تاخیر افتاده است.

برپایه گزارش منتشره، پرداخت دستمزد حدود ۱۲۰ کارگر پیمانی اتوبوسرانی شهر آبادان، دست‌کم برای مدت ۵ ماه به تاخیر افتاده‌ است. حدود ۳۵ کارگر رسمی دیگر هم که در بخش اداری این مجموعه مشغول‌ به کار هستند، دوماه معوقات مزدی دارند.

این کارگران پیمانکاری که در حرفه‌هایی همچون رانندگی، تعمیرات موتوری و ستادی مشغول کارند، بابت مطالبات ماه‌های شهریور، مهر، آبان، آذر و دی ماه سال جاری طلبکارند و هنوز عیدی سال ۹۵ خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارگران خواستار مستقیم شدن قراردادهای شغلی خود و برداشته شدن پیمانکار هستند و می‌گویند؛ در ساختار کنونی بخشی از درآمدهای آن‌ها درحالی به پیمانکار اختصاص پیدا می‌کند که مالکیت تمام خودرو‌ها و وظیفه تامین تمامی هزینه‌های مربوط به آن‌ها برعهده سازمان اتوبوسرانی آبادان است.

کارگران پیمانکاری اتوبوسرانی آبادان خواهان آن هستند تا مانند همکاران رسمی خود به صورت قرارداد مستقیم همکاری خود را با این شرکت ادامه دهند و بتوانند از مزایا‌ی ویژه‌ای همانند پاداش، حق طرح طبقه‌بندی مشاغل و.... برخوردار شوند.

عدم پرداخت 3ماه حقوق کارگران کارخانه چوب وکاغذ مازندران

3ماه حقوق کارگران کارخانه چوب وکاغذ مازندران واقع در ساری،كيلومتر 12 جاده ساری- سمنان پرداخت نشده است.

براساس گزارش منتشره، امروزدوم بهمن 96 حساب بانکی شرکت چوب وکاغذ هم توسط اداره دارایی مسدودشد وبدینترتیب پرداخت حقوق کارگران کارخانه چوب وکاغذ مازندران درهاله ای از ابهام قرارگرفت.

عدم پرداخت11ماه مطالبات پرستاران استان فارس

11ماه مطالبات پرستاران استان فارس پرداخت نشده است.

براساس گزارشی که 2بهمن رسانه ای شد،مسئول مدیریت خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز وعده پرداخت یک ماه از معوقات پرستاران استان فارس را به مناسبت روز پرستار،داد.

سخنان خانواده های جان باختگان نفتکش ایرانی درباره مراسم فرمایشی بزرگداشت*

الیا محتشمی همسر زنده یاد فرید محبی مهندس ارشد نفتکش سانچی در گفت‌وگو با خبرنگاری می گوید: با اینکه از این مجلس با نام مراسم باشکوه ملی شهدای نفتکش سانچی یاد شده اما تعداد شرکت کنندگان این محفل نشان دهنده اطلاع رسانی ضعیف آن است.چرا به اندازه عنوان آن عظیم و بزرگ نبود؟ در این مراسم تنها خانواده‌های شهدای نفتکش حضور داشتند.

وی اظهار کرد: چرا باید به هنگام ورود و با اینکه این مراسم برای ما برگزار شده به گونه‌ای بازرسی شویم تا کیف‌مان را زیر دست و پای مردم تحویل بگیریم.

محتشمی تصریح کرد: بعد از غرق شدن نفتکش سانچی هیچ کدام از مسئولان شرکت ملی نفتکش به خانه‌ام نیامده‌اند. تنها درخواستم این است که پیکر همسرم را تحویل دهند اما می‌دانم که این امیدم نیز ناامید خواهد شد، بنابراین خودم را آرام می‌کنم تا پیکر همسرم همان جا آرام بگیرد.

وی ادامه داد: حادثه نفتکش سانچی در طول تاریخ دریانوردی به لحاظ وسعت بی همتاست. سی و دو اسطوره در این حادثه ، به خاطر وفای به عهد خود در قبال کشورشان ،جان باخته اند ، پس چرا در کنار زنان و مادران آنها کسی از مسئولان قوا حاضر نشده است؟

همسر میلاد عنایتی افسرسوم نفتکش سانچی به همین خبرنگار ،گفت: درحالی که این افراد در شرایطی بسیار سخت و دور از خانواده برای کشور خود مشغول به کار بودند ،اما حالا که رفته‌اند مسئولان می‌گویند مربوط به ما نیست. نفت می‌گوید در حوزه من نیست و وزارت راه نیز شانه خالی می‌کند. حرفشان این است که از اداره کار حقوقتان را تحویل بگیرید.

همسر میلاد عنایتی افسرسوم نفتکش سانچی گفت: شهدای ما تاکنون برای نفت کشور کار می‌کردند و بر جابجایی آن از نقاط مختلف جهان اهتمام می‌ورزیدند، اما اکنون نمی‌دانم چرا باید از اداره کار حقوق آنها را تحویل بگیریم؟

همسر محمد کاووسی افسر تدارکات نیزبه این خبرنگار گفت: چرا اطلاع رسانی در خبرگزاری ها برای حضور پرشور مردم در این مراسم کمرنگ بود؟ در این مراسم تنها خود خانواده شهدای نفتکش حضور داشتند.این مراسم به اندازه عظمت فعالیت آنها نبوده است.

وی گفت: وزیر امور خارجه به هنگام رخداد حادثه سانچی در همان زمان‌‌های ابتدایی باید به چین می‌رفت. شاید یک نفر نجات پیدا می کرد. حالا پیام تسلیت، آنها دردی از ما دوا می‌کند؟

* روزیکشنبه اول بهمن ماه مراسم بزرگداشت دولتی برای جان باختگان نفتکش ایرانی درمدرسه عالی مطهری برگزارشد.

در این مراسم حسن روحانی ، اسحاق جهانگیری ، محمدی گلپایگانی رئیس دفتر خامنه ای، جعفری فرمانده کل سپاه ،علی ربیعی وزیر کار، ،عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی،بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت،محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،محمد علوی وزیر اطلاعات ،محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور،،علی لاریجانی رئیس مجلس ،غلامعلی حداد عادل،حسین هاشمی استاندار تهران،تعدای از نمایندگان و ...حضور داشتند.

اهالی منطقه لوداب دراعتراض به نداشتن راه ارتباطی مناسب جاده را مسدود کردند

روز دوشنبه دوم بهمن ماه،جمعی از اهالی منطقه لوداب دراعتراض به نداشتن راه ارتباطی مناسب دست به تجمع زدند و جاده را مسدود کردند.

براساس گزارش منتشره،نبود راه ارتباطی مناسب از مشکلات اهالی لوداب از توابع شهرستان بویراحمد است که در فصل زمستان این مشکلات را چند برابر کرده است و مردم این منطقه از وضعیت موجود و نبود راه ارتباطی مناسب گله‌‌مندند.

اهالی منطقه لوداب از بی‌توجهی مسؤولان پس از چهار سال و عدم آسفالت جاده چهار راه جهاد تا دم لوداب و این که این مسافت 15 کیلومتری را در یک ساعت و نیم باید طی کنند معترض هستند.

یکی از اهالی منطقه لوداب گفت: این جاده توسط ماشین‌آلات راهسازی جاده پاتاوه دهدشت تخریب شده و مسؤولان برای آسفالت جاده هیچ اقدامی نمی‌کنند.

وی افزود: چندین بار برای این مشکل به استانداری مراجعه کردیم و خواهان رفع این مشکل بودیم که هیچ پاسخی از سوی مسؤولان دریافت نکردیم و تاکنون در این زمینه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی به ایجاد برخی مشکلات به دلیل نبود راه ارتباطی مناسب اشاره و تصریح کرد: اگر جاده ارتباطی خوبی داشتیم در محل سکونت خودمان به کشاورزی و دامداری مشغول می‌شدیم و نیازی به مهاجرت به شهر نبود.

اعتصاب کامیونداران ویژه بتن مشهد دراعتراض به ثابت ماندن کرایه‌ها

روزدوشنبه دوم بهمن ماه، کامیونداران ویژه بتن مشهد در اعتراض به نرخ ثابت کرایه‌ها از پنج سال گذشته تا کنون دست از کار کشیدند.

بر اساس تصاویر و خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، در تصاویری که از اعتصاب این کامیونداران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، آنها با نصب پلاکاردهایی بر خودروهای خود اعتراضشان را نسبت به عدم افزایش کرایه‌ها طی پنج سال گذشته با وجود افزایش نرخ گازوئیل از لیتری ۵۰ تومان به ۳۵۰تومان و همچنین هزینه‌های دیگر از جمله افزایش هزینه میکسر و پمپ،بنمایش گذاشتند.